Mezoterapia Kraków – Mikroigłowa, Dermaroller

mezoterapia kraków
Zabieg mezoterapia mikroigłowa należy zaliczyć do ekskluzywnych zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Obecnie jest on jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry. Mezoterapia mikroigłowa cieszy się dużą popularnością wśród klientów ze względu na bezpieczeństwo jej stosowania, a także gwarancję szybkiego powrotu do aktywności zawodowej.

Salon Urody "Glamour" Mezoterapia kraków - dermaroller, mikroigłowa, bezigłowa

Mezoterapia Kraków – Mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa

Mezoterapia mikroigłowa, nazywana również mikronakłuwaniem, jest jedną z najskuteczniejszych technik stosowanych w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, która polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez jej intensywne nakłuwanie za pomocą cienkich igieł. W efekcie nakłuć dochodzi do uaktywnienia procesu syntezy nowego kolagenu. Dodatkowo zwiększa się absorpcja wprowadzanych składników aktywnych.

Mezoterapia bezigłowa stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Jest to nieinwazyjna metoda odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Pozwala wprowadzić substancje aktywne znajdujące się w kosmetykach w głąb skóry.

Cele zabiegów mezoterapia Mikroigłowa

 1. Zapobieganie procesowi starzenia się skóry: zmarszczki, zwiotczenie mięśni, zcieńczenie się skóry
  -zwiększa odporność skóry
  -polepsza ukrwienie
  -odżywienie i pobudzenie metabolizmu tkankowego
 2. Przeciw cellulitowo
  -spalanie tkanki tłuszczowej
  -rozszerza naczynia krwionośne
  -dynamizowanie krążenia
  -uwalniają tłuszcze z komórek
  -pobudza regenerację tkanki łącznej
  -wyszczuplenie poddanych zabiegiem partii ciała
 3. Przebarwienia
  -redukcja widoczności przebarwień
  -spowolnienie syntezy melaniny
  -rozjaśnienie skóry
 4. Blizny
  – działanie wygładzające i spłycające blizny

Mezoterapia bezigłowa - na czym polega?

Pojęcie mesotherapy (gr. mesos – środek, therapeia, – terapia) oznacza, w dosłownym tłumaczeniu, leczenie mezodermy. Jej prekursorem w latach 70. XX w. był francuski lekarz M. Pistor, który zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda odmładzania, redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej, w której wykorzystuje się impulsy elektryczne, zjawisko jontoforezy, elektroporacji oraz ultradźwięki. Jej działanie sięga na głębokości 1–4 mm. Jest to zabieg, podczas którego, za pomocą czynników fizykalnych, wywołujących m.in. elektroporację, wprowadza się w głąb skóry substancje czynne, nie powodując mechanicznego naruszenia powłok skórnych. Różni się ona od mezoterapii igłowej, w której za pomocą igły wprowadza się substancje w skórę lub tkankę podskórną

Mezoterapia bezigłowa - Zalety i efekty

Częstotliwość wykonywania zabiegów mezoterapii bezigłowej zależy od stanu skóry i oczekiwań klienta. Zabiegi wykonuje się w seriach. Po pełnej serii wskazane jest powtórzenie kuracji 1 raz w miesiącu. Zabiegi na ciało wykonuje się w seriach 8–10 zabiegów, 1–2 w tygodniu. Zabiegi na twarz i szyję wykonuje się w seriach 5–8 zabiegów, w odstępach 7–10-dniowych.

Podczas terapii zaleca się:
– odpowiednio zbilansowaną dietę,
– aktywność ruchową,
– spożywanie ok. 2 litrów wody dziennie.
Metoda gwarantuje:
– błyskawiczny lifting,
– redukcję zmarszczek i bruzd,
– uniknięcie skutków ubocznych związanych z mezoterapią igłową,
– efekt w zależności od rodzaju użytego koktajlu zabiegowego,
– pobudzenie reakcji chemicznych w tkankach, ułatwiających krążenie niezbędnych pierwiastków i rodników,
– mikromasaż tkanek w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu w wyniku wahania ciśnień,
– zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia odżywianie tkanek i głębszą penetrację preparatów zabiegowych,
– możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową,
– jednoczesne działanie 3 bodźców (ultradźwięków, impulsów elektrycznych i preparatu kosmetycznego),
– miejscowy wzrost temperatury przyspieszający transport,
– bezbolesny zabieg.

Wskazania kosmetyczne do wykonania zabiegów mezoterapii

Mezoterapia Kraków

 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • profilaktyka przeciw oznakom starzenia,
 • likwidacja cellulitu,
 • wygładzanie rozstępów i blizn,
 • zwiotczenie skóry,
 • przebarwienia.

Jakie substancje czynne są stosowane w mezoterapii

Przykładowe substancje czynne stosowane w koktajlach do zabiegów mezoterapii:

 • Centella Asiatica – wyciąg z wąkroty azjatyckiej. Dzięki dużej zawartości taniny hamuje procesy starzenia. Pobudza syntezę kolagenu w skórze właściwej. W koktajlach leczniczych jest łączony z innymi składnikami: pirogronianem sodowym i krzemionką organiczną.
 • Dekspantenol – kwas organiczny, produkt redukcji witaminy B5 Dekspantenol w organizmie łatwo z powrotem wraca do formy witaminy, która jest składnikiem enzymu, wpływającego na regenerację struktury oraz odżywienie włosa.
 • Kofeina – trimetyloksantyna z grupy roślinnych alkaloidów purynowych. Pobudza spalanie tkanki tłuszczowej wpływając na proces lipolizy. Miejscowe podanie kofeiny zapobiega nadmiernemu pobudzeniu układu nerwowego. Stosowana w terapii cellulitu.
 • Krzemionka organiczna – organiczny związek krzemu (silanol), dobrze rozpuszczalny w wodzie. Substancja zapobiegająca starzeniu się skóry twarzy. Stosowana w mezoterapii cellulitu oraz wypadania włosów. Regeneruje tkankę łączną, stanowi jej strukturalny budulec. Wchodzi w skład elastyny, kolagenu, proteoglikanów i glikoprotein strukturalnych. Wspomaga rozwój fibroblastów (komórek produkujących m.in. kolagen).
 • Kwas dezoksyrybonukleinowy – DNA to naturalny polimer zawarty w jądrze każdej żywej komórki. Wykorzystywany w terapii starzenia skóry oraz łysienia.
 • Kwas hialuronowy – przynależy do grupy kwasów mukopolisacharydowych. To naturalny wielocukier wypełniający przestrzeń międzykomórkową skóry. Łańcuchy kwasu hialuronowego są swego rodzaju molekularną gąbką – zatrzymują wodę, wypełniając przestrzenie między włóknami kolagenu. Poprawia nawilżenie skóry i redukuje zmarszczki. Usieciowaną postać kwasu hialuronowego można podać wyłącznie za pomocą mezoterapii igłowej.
 • Pirogronian sodu –  Alfa-ketokwas, który stymuluje aktywność fibroblastów, zwłaszcza wytwarzanie kolagenu. Stosowany w leczeniu starzenia skóry, rozstępów, łysienia. Aktywuje proces spalania tłuszczów.
 • Proteochondroityna – związek z grupy glikozaminoglikanów. Zatrzymuje wodę w przestrzeni międzykomórkowej skóry. Poprawia nawilżenie i napięcie skóry.
 • Wyciąg z karczocha zwyczajnego – aktywnymi składnikami wyciągu są kwasy polifenolowe, m.in. cynaryna, która wpływa na przetwarzanie cukrów i tłuszczów. W połączeniu z krzemionką organiczną, wyciągiem z nostrzyka żółtego, rutyną, czy tiratricolem stosowany w leczeniu cellulitu.
 • Wyciąg z nostrzyka żółtego z rutyną. Zawiera pochodne kumaryny oraz rozpuszczalną w wodzie rutynę. Działanie tych dwóch składników zapobiega powstawaniu obrzęków. Kumaryna zmniejsza przepuszczalność naczyń i chroni przed wolnymi rodnikami, zaś rutyna redukuje stany zapalne, stymuluje syntezę kolagenu w ścianie naczyniowej oraz zmniejsza jej przepuszczalność. Preparat stosuje się w terapii cellulitu dla poprawy mikrokrążenia i odpływu limfy.
 • L-karnityna –  aminokwas, odpowiedzialny za właściwe spalanie tłuszczów.
 • Minoksydyl – pobudza syntezę wielocukrów (m.in. kwasu hialuronowego) i przyłączanie cysteiny do mieszków włosowych co wydłuża fazę wzrostu włosa (anagen). Stosowany w kuracjach przeciwdziałających wypadaniu włosów. Udowodniono jego korzystny wpływ na mieszki włosowe i keratynocyty.
 • Oligoelementy – inaczej pierwiastki śladowe. Stanowią do 0,01% całkowitej masy ciała. Niezbędne niemal we wszystkich procesach fizjologicznych organizmu. Szczególnie ważna jest obecność cynku, regulującego wydzielanie łoju i działającego przeciwzapalnie. Oligoelementy stosuje się w mezoterapii skóry twarzy i włosów, w przypadkach łojotoku.

Przeciwwskazania do zabiegów - mezoterapia

Wybierając zabiegi mezoterapii należy pamiętać o przeciwwskazaniach do jego zastosowania. Bezwzględnie nie powinno wykonywać się mezoterapii u kobiet ciężarnych, w okresie laktacji, w wypadkach czynnych infekcji wirusowych lub bakteryjnych, chorób auto – immunologicznych a także przy stwierdzonej nadwrażliwości na substancje użyte podczas zabiegu. Względnymi przeciwwskazaniami są choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca, a także przyjmowanie pewnych leków (przeciwzakrzepowe, niesterydowe leki przeciwzapalne). Pamiętać należy również o możliwości wystąpienia niepożądanych objawów ubocznych w trakcie wykonywania zabiegu takich jak rumień, obrzęk, odczucie dyskomfortu, lekki ból, który jednak szybko przemija.

korzyści z zabiegów mezoterapii

• odmłodzenie skóry
• normalizacja naskórka
• rewitalizacja
• nawilżenie
• rozjaśnienie plam
• spłycenie zmarszczek
• lifting
• redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów
• mikromasaż tkanek w wyniku wahania ciśnień występujących w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu
• pobudzenie metabolizmu tkankowego, ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników
• zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia głębsza penetrację preparatów zabiegowych
• możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową
• elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki skóry
• miejscowy wzrost temperatury, przyśpieszony transport komórkowy

mezoterapia kraków
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej skutkuje zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną poprawą jakości skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie jej napięcia i elastyczności, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Im bardziej zniszczona skóra, tym bardziej widoczne będą efekty zabiegów. Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Cennik zabiegów dostępny w zakładce ➡ http://www.salonurodykrakow.pl/cennik/

Chcesz umówić się na zabieg mezoterapii? W Salonie Urody „Glamour” wykonujemy go profesjonalnie, dbając o każdy szczegół.
Serdecznie zapraszam

Pin It on Pinterest